Banisteriopsis Caapi 12:1 tekutý extrakt (10ml)

 
Tip Opäť skladom! Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Banisteriopsis Caapi, tekutý extrakt 12:1 (dve varianty)
Krajina pôvodu: Peru (SKU 0256)
V ponuke máme Red Vine / Yellow vein

10 ml tekutého extraktu obsahuje 60 gramov extrahovaného čerstvého viniča. Tento produkt obsahuje iba vinič Caapi a žiadne iné rastliny.


VAROVANIE
B. Caapi obsahuje látky inhibujúce MAO. To znamená, že môže byť veľmi nebezpečný v kombinácii s určitými potravinami alebo inými psychoaktívnymi látkami vplývajúcimi na serotonín, ktoré sú úplne neškodné, keď sa užívajú samotné.
Pred výskumom tohto produktu venujte čas štúdiu literatúry o tejto rastline a jej vlastnostiach! (odkazy na niektoré zdroje nájdete nižšie)

TENTO PRODUKT SLÚŽI VÝLUČNE LEN AKO ZBERATEĽSKÝ A BOTANICKÝ MATERIÁL. NIE JE URČENÝ NA KONZUMÁCIU A SLÚŽI IBA NA VÝSKUMNÉ, ZBERATEĽSKÉ, ALEBO BOTANICKÉ ÚČELY.

Dostupnosť Zvoľte variant Skladom Skladom
Vein
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€9,79    
Kategória SMART SHOP
 
B. Caapi je hlavnou zložkou ayahuascy (Yage, Yaje), posvätného nápoja známeho po tisícročia. Napriek tomu, že táto liána slúži ako jedna z hlavných prísad posvätného  halucinogénneho nápoja Ayahuasca (pričom tento nápoj často zahŕňa aj inú rastlinu, ktorá obsahuje N,N-DMT), je miestnymi šamanmi však Ayahuascou nazývaná aj Caapi samotná.

 

Tekutý koncentrovaný extrakt 12:1 vyrobený z čerstvých vínnych rév Caapi z Amazónie, oblasť Rio Ucayali, Peru. Na výrobu 10 litrov tohto hustého extraktu sa použilo 120 kilogramov čerstvo zozbieraného viniča a koreňa. Tento vzácny vinič zasadil miestny kmeň Achuar. Táto vínna réva je známa svojimi liečivými schopnosťami a lokálne ju používa iba samotný curanderos alebo šaman pri špecifických liečebných obradoch. Máme obmedzenú a zriedkavú ponuku tohto produktu.

Banisteriopsis caapi , niekedy označovaná aj ako  réva duše či víno mŕtvych , je pralesná liana rastúca v oblastiach  Južnej a Strednej Ameriky . Slúži ako jedna z hlavných prísad posvätného  halucinogénneho nápoja Ayahuasca . Miestnymi šamanmi je však Ayahuascou nazývaná aj samotná liana. Má sa totiž za to, že práve ona je  matkou všetkých rastlín a sprostredkováva tak komunikáciu s duchmi prírody. Liána dorastá do výšky až niekoľko desiatok metrov. Po stromoch v okolí sa vlastne plazí tak dlho, pokiaľ sa nedostane do kontaktu s priamym slnečným svitom. Jej listy majú guľovitý, zložený tvar. V priaznivých podmienkach potom býva zdobená ružovkastými kvetmi. Bližšie informácie o réve duše, sa dočítate napríklad na tomto odkaze.